Realizacja witryny:
EST. 1954

Beksiński

Koncerty

scrolluj, aby
zobaczyć więcej

Beksiński Beksiński

Koncerty Koncerty Koncerty

Wydarzenie artystyczne Świat Mistrza Beksińskiego stanowi wyjątkową propozycję dla odbiorców muzyki i malarstwa.

Beksiński tworzył swoje obrazy w nieustającym kontakcie z muzyką. Wśród najczęściej wymienianych przez niego kompozytorów znajdował się Alfred Schnittke.

Stąd też pomysł pokazania obrazów Beksińskiego w integralnym połączeniu z muzyką, co umożliwia widzowi możliwość pogłębionych wrażeń emocjonalnych.

Kulminacyjną częścią koncertu jest wykonanie Requiem - A. Schnittkego połączone z prezentacją obrazów ściśle związaną z dramaturgią muzyki.

Dodatkową atrakcją koncertu jest wystawa obrazów Beksińskiego pochodzących z Muzeum Historycznego w Sanoku (kilkanaście wybranych obrazów), która ustawiona jest w Foyer. Publiczność przed i w przerwie koncertu może obejrzeć wystawę oryginalnych obrazów mistrza.

Koncert “Świat Mistrza Beksińskiego” jest przeżyciem niezwykle wciągającym i emocjonalnym. Zawsze spotyka się z bardzo pozytywnym odbiorem widzów i słuchaczy. Jest to wydarzenie inne niż wszystkie, promujące jednego z najwybitniejszych polskich malarzy, a także promujące sztukę wysoką podaną w taki sposób który jest bardzo atrakcyjny dla odbiorców. Jesteśmy przekonani, że koncert charakteryzujący się tym poziomem wykonawczym i artystycznym zdecydowanie wzbogaca ofertę kulturalną o sztukę wysoką tak bardzo potrzebną nam wszystkim.

Zobacz video

Powrót do góry